Jan Barbořík

marketér s duší grafika

Štítek: kariéra

Můj první (šestý) rok na volné noze

Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Na konci října slavím takové zvláštní výročí. První rok 100% na volné noze. Podnikám sice od roku 2011, ale předtím to bylo postupné rozkoukávání se při zaměstnání. A zabralo to opravdu pět let, než jsem se rozhodl udělat ten zásadní krok a dát výpověď z prestižního „teplého místečka“ v nadnárodní firmě a vydat se do nejistých vod podnikání. A tak po roce bilancuji.

Číst dále…

Tak už to přišlo – je ze mě freelancer!

Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Po dlouhých pěti letech podnikání při zaměstnání a váhání, zda se do toho pustit naplno jsem v polovině letošních prázdnin udělal další zásadní životní rozhodnutí. Jdu do toho – budu podnikat naplno. Začal jsem se připravovat na opuštění dobrého místa v zaměstnání, které jsem měl tolik rád… Ale jak se píše v jedné chytré knize, jedna z pěti věcí, kterých lidé na sklonku života litují nejvíce, je lítost nad tím, pro co nenašli odvahu. A tak je tady první listopadový den a já jsem na startu nové etapy.

Číst dále…

Od roku 2015 jinak

Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Stal jsem se marketérem. Jednou to přijít muselo. Čtením desítek knih o marketingu, komunikaci a psychologii se můj zájem začal postupně více a více přesouvat od grafiky k marketingu. Dostal jsem příležitost a chytil ji za pačesy.

Číst dále…

Není hanba, že nevíš, ale že se neptáš

Čtení tohoto článku zabere přibližně 7 min.

Dostaly se mi do rukou životopisy několika grafiků, kteří byli ve věku mých rodičů a hledali si z různých důvodů nové zaměstnání ve svém oboru. Smutnou skutečností u většiny z nich byl fakt, že po absolvování školy se posadili v zaměstnání na dlouhé roky k pracovnímu stolu a dělali jen to, co po nich chtěl zaměstnavatel. Nikam se za ta desetiletí profesně neposunuli – nechci, aby to vyznělo špatně, ale ani nešli s dobou jako průměr. Nebudu polemizovat o jejich dalším osudu – tento článek má být o mé zkušenosti s návykem učit se a posouvat se profesně kupředu.

Číst dále…

Jak jsem se stal grafikem

Čtení tohoto článku zabere přibližně 6 min.

To, že se živím jako grafik, píšu si na svém webu na blog a nabízím vám své služby je vlastně souhra spousty šťastných náhod a výsledek zpočátku nevědomé životní cesty.

Číst dále…

© Jan Barbořík 2010 – 2017 & Právní doložka