O mně – Jak jsem přišel k duši grafika a majáku 👨🏻‍💻

Ahoj.

Jsem Honza Barbořík.

Manžel, táta, strejda, te… teda to vás asi nezajímá, že?

Ani to, že rád trávím čas s rodinou, cestuju, čtu, sportuju a piluju italštinu při popíjení kávy v taliánských barech?

Pořád nezájem? OK. Tak znova. 🤷🏻‍♂️

⬇️ ⬇️ ⬇️

Ahoj.

Jsem Honza Barbořík.

Marketér s duší grafika. A tělem onlinového majáku.

Jak jsem k tomu přišel a co z toho můžete mít vy?

Když to vezmu postupně, seběhlo se to nějak takhle…

Jan Barbořík, MBA

🗓️ Zásadní mety mého profesního života

 • V roce 1983 vyrážím ze startovních bloků.
 • Ve školce si z báboviček nestavím hrady, ale majáky. Aspoň myslím. Nebo proč bych si o pár dekád později nechal maják vytetovat na tělo a založil na něm svůj brand?
 • Na základce rozbíhám vlastní časopis. A taky píšu do toho školního.
 • Sen o studiu oboru chovatel / jezdec dostihových koní se mi splnit nepodařilo. Místo toho se na průmyslovce připravuju na kariéru správce počítačových sítí.
 • Objevuju svět grafických programů a internetu. Fascinuje mě tvorba webových stránek. Nejdřív je bastlím sám pro sebe. Pak pro kámoše zadarmo. Později za peníze. Nakonec tvořím weby pro firmy a agentury. Ještě před maturou mám celkem slušné portfolio referencí.
 • Po vojně se začínám živit grafikou. Je to sice haluz, ale díky ní se ze mě postupně stává marketér s duší grafika. Jako zaměstnanec procházím řadou firem a osahávám si celé moře marketingových aktivit:
  • V kopírovacím centru se učím tisknout a vytvářet polepy.
  • V offsetové tiskárně dělám sazbu i předtiskové přípravy.
  • V reklamní agentuře dostávám vysokou školu všeho. Navrhuju a vyrábím fakt kdeco. Od vizitek po komplexní volební kampaně.
  • Ve webovém studiu tvořím multimediální CD i DVD (to byly takové blyštivé kotouče, co se strkaly do počítače) a zlepšuju se v navrhování a programování webů.
  • V nadnárodní firmě šéfuju týmu grafiků. Ale svět grafiky mi nestačí. Hltám knihy o marketingu a časem se posouvám na pozici marketér pro export.
 • Objevuju komunitu Na volné noze. Nacházím v ní spoustu cenných rad a inspirativních freelancerů. Podnikání mě vždycky lákalo, ale tohle je nový impulz, díky kterému začínám po večerech a o víkendech pracovat na zakázkách pro vlastní klienty.
 • Pět let podnikání při zaměstnání stačilo. V roce 2015 odcházím na volnou nohu.
 • O dva roky později spouštím projekt Obleč svůj tým. Postupně se z něho vyklubala rodinná firma na výrobu sportovního oblečení.
 • Začínám se dělit o zkušenosti: Školím WordPress a Shoptet. Přichází pozvánky na první rozhovory (Elektrika.tv, MladýPodnikatel.cz nebo Rádio ZET). Přednáším na konferencích. Píšu články pro renomovaná média (Ty Internety, magazín StartingUp nebo MEM magazín).
 • Samostudium je fajn, ale zatoužím i po trošku formálnějším vzdělávání. A tak vystuduju marketingové MBA. V angličtině.
 • Chci světu vracet to hezké, co jsem od něj dostal. Proto podporuju smysluplné projekty jako Maltézská pomoc Brno, Nízkoprahový klub Čas Tišnov, Nadační fond Lepší vyhlídky nebo Mobilní hospic Péče doma.
 • Snažím se inspirovat a motivovat studenty. V rámci programu Den pro školu jim předávám své podnikatelské zkušenosti a dělím se taky o svůj osobní příběh. Věřím, že to studentům pomůže najít vlastní cestu životem.
 • O internetovém podnikání a online marketingu natáčím podcast Remoted. Později se stává součástí projektu Sám sobě marketérem, ve kterém pomáhám lidem začít s online marketingem.
 • Po více než 20 letech každodenní práce v marketingu a online podnikání se cítím pevně v kramflecích. Možná trochu troufale, ale zároveň s velkou pokorou se nebojím říct, že si připadám jako maják. Stojím neohroženě v obrovském oceánu online podnikání. Díky velkému nadhledu, přehledu a rozhledu pomůžu nováčkům zorientovat se v moři možností, které internetový byznys nabízí. Pevné základy vytvořené bohatou praxí slouží k tomu, že i v bouřlivých dobách (třeba covid) a těžkém vlnobití novinek (například AI) dokážu nasměrovat k úspěchu. Třeba právě vás.

Moje story stručně a bez příkras

🦿 Podnikám na volné noze s týmem prověřených kolegů v zádech.

🍽️  Živím se jako marketingový expert a konzultant online byznysu.

🫣 Jsem hrdým Shoptet partnerem.

👔 Ověřuju marketingové postupy ve vlastní rodinné firmě na výrobu sportovního oblečení.

✉️ Pomáhám lidem začít s online byznysem prostřednictvím projektu Sám sobě marketérem.

🔊 Přednáším o podnikání na školách v rámci programu Den pro školu.

Chcete nasměrovat k úspěchu?

Vyberte si, na jakou oblast online podnikání si posvítíme

Jan Barbořík

Proč se vydat za úspěchem právě se mnou

Neučím se na klientech. Online byznys mě živí od roku 2006. Marketingové postupy ověřuju ve vlastní rodinné firmě. Díky tomu dnes a denně vidím do zákulisí e-shopové scény.

Dobře se orientuju v proměnlivém moři online podnikání. Neustále se vzdělávám, sleduju oborové trendy a jsem ve spojení s významnými marketingovými specialisty.

Co neumím, to deleguju na ostřílené a ověřené kolegy. I když mám bohaté přesahové znalosti a dovednosti, nehraju si na brouka Pytlíka. Jasně rozeznám hranici, kdy je potřeba předat práci zkušenějšímu parťákovi.

Funguju jako klíč, ne jako zámek. Otevřu vám brány k úspěšnému byznysu na internetu a zároveň vás nezamču do agenturního systému vytvořeného na míru. Všechny přístupy, zdroje a data patří jen a jen vám.

Neschovávám se za odborné fráze. Budete mi rozumět. Komunikuju srozumitelně a lidsky. Vše vám vysvětlím polopatě a na názorných příkladech.

Nepohrdám začátečníky. I když vás svými znalostmi budu převyšovat, rozhodně se na vás nebudu povyšovat. Cením si každého, kdo chce s online podnikáním začít a myslí to vážně.

Nic netajím. Jsem otevřený v komunikaci i fakturaci. Nenatahuju rozpočet. Když narazím na problém nebo skrytou hrozbu, dozvíte se o tom okamžitě. Ode mě.